Kurumsal

MERT İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.

Firmamız, ticaret faaliyetine ilk olarak otomotiv sektöründe oto yedek parça ithalatı ve toptan pazarlama konusunda 1967 yılında başlamış olup, Türk Ticaret hayatına ve Oto Yedek Parça piyasasına büyük katkıları olmuş Merhum Babamız Sayın Dursun ÇALIK tarafından kurulmuştur.

Uzun yıllar kamyon ve traktör grubunda oto yedek parça ithalatı ve toptan satışında bulunan firmamız, ne yazık ki Sevgili Babamızın 1991 yılında aramızdan ayrılışından sonra da ticari faaliyetine devam etmiş; bugüne kadar yine otomotiv yedek parça piyasasında muhtelif markaların mümessilliklerini ve distribütörlüklerini yapmıştır. Son 14 yıldır da çeşitli ülkelere muhtelif gruplarda ihracat yapmaktadır.

1995 yılında, filtre pazarlama işine giren firmamız dünyanın en tanınmış filtre markalarından biri olan Luber Finer'ın 4 yıl Türkiye distrübütörlüğünü yaparak, filtre pazarlama konusunda tecrübe kazanmış olup, 2005 yılında özellikle son birkaç yıldır ülkemizin en yaygın markalarından biri haline gelen Wunder Filtre’nin pazarlamasına başlamış ve bugüne kadar bu konuda faaliyetine devam etmektedir.

Firmamız, ülkemizin filtre piyasasında otomobil ve küçük ticari araç grubunda en kaliteli markalarından biri haline gelen ve ürün yelpazesini sürekli geliştiren Wunder Filtre'nin dağıtıcılığını gururla devam edeceğimizi bildirir, bizi tercih ettiğinizden dolayı teşekkür eder, iş ortaklığımızın devamını dileriz.


Saygılarımızla,

Mert ÇALIK

Mert Çalık
ŞİRKETİMİZİN KURUCUSU BABAMIZ
MERHUM DURSUN ÇALIK

MERT İÇ VE DIŞ TİCARET LTD.ŞTİ.

MERHUM DURSUN ÇALIK

1967 & 2019

Değerlerimiz

Müşteri odaklı olmak.

Tevazu

Rekapetci yapı.

Değişim ve sürekli gelişim.

Modernize olmak.

Girişimcilik